fbpx

Statistiky komunikace v e-commerce

Tři hlavní aplikace pro rychlou komunikaci mají základnu více než dvě miliardy uživatelů.

  • 61 % amerických spotřebitelů říká, že v uplynulých třech měsících kontaktovali obchodníka skrze komunikátor.
  • 70 % amerických zákazníků, kteří takto kontaktují obchodníky, očekává rychlejší odpověď, než jakou by dostali při použití běžné formy komunikace.
  • 69 % amerických spotřebitelů říká, že možnost kontaktovat obchod prostřednictvím komunikačního programu jim dává větší jistotu vůči danému brandu.
  • 29 % nakupujících ve Spojených státech používá pro online nakupování chatboty, nebo se je používat chystá.

Klíčový důsledek? Komunikace vše mění

Možnost kontaktovat obchod skrze WhatsApp, Facebook Messenger nebo některou jinou aplikaci je poměrně nová myšlenka. S tím, jak tyto aplikace získávaly na popularitě se k nim nicméně začalo obracet stále více obchodníků a nabízet je svým zákazníkům jako možnost k usnadnění vzájemné komunikace. Zákazníci to ocenili velmi kladně, koneckonců, odesílání zpráv tímto způsobem je rychlé, snadné a mnohem přirozenější než e-mail nebo telefonní hovor.

Lidé jsou navíc čím dál tím otevřenější chatbotům. Web Narvar píše: „Používání botů je stále spíše výjimečné, ale jeho podíl roste. Jak se zpracování přirozené řeči zlepšuje a spotřebitelé mají k dispozici nové komunikační kanály, je pravděpodobné, že pro nakupující se používání chatbotů stane při řešení jednoduchých situací přirozenější.“

Chatboti jsou skvělým způsobem, jak rozšířit vaše zákaznické služby. Jejich používání vám umožňuje odpovídat na jednoduché dotazy okamžitě, v kteroukoliv část dne. Vaši skuteční specialisté péče o zákazníka se tak mohou věnovat řešení komplikovanějších problémů.

Příkladem budiž řešení firmy Lego, která disponuje chatbotem jménem Ralph. Ten poskytuje zákazníkům personalizované doporučení na dárky, což by bylo v případě, že by se o něco takového starala skutečná zákaznická podpora, dlouhodobě neudržitelné.

Tím, že umožníte svým zákazníkům kontaktovat vás skrze aplikace pro rychlou komunikaci, získáte náskok před konkurencí a posunete své podnikání na novou úroveň.

Close Menu